Walka o wolność

Zachęcajmy młodych ludzi do czytania. Może nie muszą oni brać do ręki tradycyjnych książek (aczkolwiek mają one swój nieodparty urok), ale zachęcajmy ich do czytania książek w formie cyfrowej lub audiobooków. Książek można również słuchać. W szczególności, jeżeli są one czytane przez osoby, które mają bardzo sympatyczny głos. Książki dają ogrom przyjemności, dlatego warto to dostrzec. Poza tym teraz młodzi ludzie mają dostęp do wielu fantastycznych książek, które pomogą się przyjemnie zrelaksować. Jedną z takich książek jest “Apollo i boskie próby. Tom 5. Wieża Nerona” Ricka Riordana.

Boskie próby

Skąd u Ricka Riordana pojawił się taki pomysł na to, aby na rynek wypuścić serię takich książek – chyba nikt sobie nie zdaje z tego sprawy. Ważne jest tylko to, że jest to jedna z najlepszych serii, które cieszą się olbrzymią popularnością nie tylko wśród młodych ludzi, ale również wśród nieco tych starszych. Dorośli z wielką przyjemnością sięgają po opowieści, które niejako pozwalają im na powrót do w miarę radosnych czasów dzieciństwa. Może nie każdy lubił mity w szkole, ale teraz z prawdziwą przyjemnością czyta się o bogach i herosach, którzy mają do wypełnienia różnego rodzaju misje. Chociaż w przypadku “Apollo i boskie próby”mamy do czynienia z jedną, główną postacią, a mianowicie jest nią Apollo, który usilnie stara się wrócić do łask swojego ojca Zeusa. Cztery fantastyczne tomy: Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia, Apollo i boskie próby. Tom 2. Mroczna przepowiednia, Apollo i boskie próby. Tom 3. Labirynt ognia, Apollo i boskie próby. Tom 4. Grobowiec tyrana pokazały czytelnikom, że Apollo – Lester Papadopoulos ma niełatwe zadanie do wykonania.

Powrót do łask

Lester – Apollo nadal jest załamany tym, że musi znajdować się w ciele wątłego nastolatka, który na dodatek ma wieść normalne życie. Chociaż fakt, że chłopak musi radzić sobie przy pomocy Meg z różnymi zagrożeniami sprawia, że jego życie i tak do końca nie jest takie ludzie. Lester czuje, że i tak zbliża się koniec jego ziemskiego bytu. Czeka go starcie z dwoma bardzo ważnymi przeciwnikami – Klaudiuszem Cezarem Neronem i arcynemezis, Pyton. Lester wie, że ma marne szanse, aby wygrać, dlatego nawet pogodził się już chyba z tym, że zginie. Chociaż ma malutką nadzieje, że a nuż uda mu się pokonać przeciwników. Może wtedy jego ojciec – Zeus dałby mu powrócić na Olimp do jego boskiego żywota? Wszystkiego dowiemy się dzięki Apollo i boskie próby. Tom 5. Wieża Nerona z Tania Książka.

Dom autorstwa marymarkevich - pl.freepik.com

Michalina

Back to top